Virginia Woolf’un Hayatı İkinci Kez Film Oluyor

Feminist Yazar Virginia Woolf’un hayatının ‘Vita and Virginia’ filmi ile ikinci kez beyaz perdeye aktarılıyor. Feminist Yazar Virginia Woolf’un hayatının bir dönemi beyazperdeye aktarılıyor. Woolf’un kendi yaşamından izler taşıyan ‘Orlando’ adlı kitabından esinlenerek senaryosu yazılan filmin ismi ‘Vita and Virginia’ olacak. Film, iki kadınının sıra dışı yaşam ve edebi paylaşımlarını anlatacak. Yönetmenliğini Chanya Buttton’un üstleneceği filmin başrollerini Eva Green ve Gemma Arterton paylaşıyor.

Virginia’nın ‘Saatleri’

Virginia Woolf’un hayatı ve kitaplarında yer verdiği karakterlere odaklanan ‘Saatler’ filmi, 2003 yılında seyirci ile buluşmuştu.

Perdeye aktarılacak filminde, Virginia Woolf, Londra’da bir yandan depresyonla savaşırken, bir yandan da ilk romanı olan Mrs. Dalloway’i yazıyor. Bundan 20 yıl kadar sonra, II. Dünya Savaşının sonunda Los Angeles’ta yaşayan bir ev kadını olan Laura Brown, Mrs. Dalloway’i okuyor ve bunun içindeki devrimci ruhtan aldığı ilhamla yaşamında büyük bir değişiklik yapma kararı alıyor.

İlginizi Çekebilir