Taylan Biraderler Altın Lale’nin Jüri Başkanı

36. İstanbul Film Festivali’nde bu yıl Altın Lale ödüllü ulusal yarışmanın jüri başkanlığını ‘Vavien’ ve ‘Küçük Kıyamet’ filmleriyle tanınan Yağmur Taylan ve Durul Taylan üstlenecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 5-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 36. İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale Ulusal Yarışma filmlerini değerlendirecek Ulusal Yarışma Jürisi belirlendi. Bu yılki jüri başkanlığını psikolojik gerilimden kara komedi ve kostümlü dram gibi geniş bir yelpazede sinema ve TV alanlarında çeşitli yapımlara imza atan Yağmur Taylan ve Durul Taylan üstlenecek.

İlk uzun metrajlı sinema filmleri ‘Okul’u 2003’te çeken Taylan Biraderler’in ikinci uzun metrajlı sinema filmleri, korku-gerilim türündeki ‘Küçük Kıyamet’ birçok ödül kazandı. Üçüncü filmleri ‘Vavien’ ile İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film ve FIPRESCI ödüllerini kazandılar. İlk TV projeleri ‘Sır Dosyası’nı 1997’de çeken Taylan Biraderler, ‘Cinler ve Periler’, ‘Baba’, ‘Beşik Kertmesi’, ‘Yabancı Damat’, ‘Muhteşem Yüzyıl’ın aralarında olduğu dizilere imza attılar.

Taylan Biraderler başkanlığındaki Altın Lale Ulusal Yarışma Jürisi’nin diğer üyeleri ise oyuncu Nejat İşler, roman, öykü, tiyatro yazarı Sema Kaygusuz, görüntü yönetmeni Emre Erkmen ve kurgucu Çiçek Kahraman olacak.

Altın Lale Ulusal Yarışması, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması’nı da kapsayan Türkiye Sineması Tema Sponsorluğu’nu bu yıl Türk Tuborg A.Ş. üstleniyor.

İlginizi Çekebilir