Stephen King’in Yazdığı “Lisey’s Story” Adlı Diziden İlk Fragman Yayınlandı

Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanan ve senaryosunu da yine King’in yazdığı Lisey’s Story adlı diziden ilk fragman yayınlandı.

Apple TV Plus’ta yayınlanacak olan dizinin yönetmen koltuğunda ise son dönemin başarılı yönetmenlerinden Pablo Larrain oturuyor. İddialı dizi 4 Haziran’da prömiyer yapacak ve izleyiciyle buluşacak.

Beyazperde’nin haberine göre, No, El Club, Jackie, Neruda ve son olarak Ema filmleriyle büyük hayran kitlesi edinen Pablo Larrain’in çektiği dizi 8 bölümden oluşuyor. Dizide Oscar ödülü ve adaylığı bulunan Julianne Moore, Clive Owen ve Jennifer Jason Leigh gibi oyuncular yer alıyor. Bu isimlere, Joan Allen, Dane DeHaan, Ron Cephas Jones, Sung Kang, Clark Furlong ve Jonathan Rayson eşlik ediyor.

Scott ve Lisey Landon, uzun yıllar evli olan bir çifttir. Onların mutlu yaşamı Scott’un ölümü ile yarım kalır. Kocasının ölümü ile yıkılan Lisey, uzun süre kendisini toparlayamaz. Aradan geçen iki yılın ardından bir gün Lisey, yazar olan kocasının kitaplarını yazdığı ofisini toparlamaya karar verir. Ofisi temizlerken çok sayıda not bulur. Bunları okumaya başlayan Lisey, Scott hakkında bilmediği gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

İlginizi Çekebilir