Sinematek / Sinema Evi’nden Agnes Varda Filmleri

Fransız Yeni Dalga akımının ve feminist hareketin sinemadaki öncülerinden Agnès Varda, Mart’ta bugüne kadar Türkiye’de gerçekleştirilen en geniş kapsamlı toplu gösterimiyle sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

Özgürlükçü, yenilikçi, cesur yaklaşımıyla sinemaya yön veren yönetmenin filmlerinin tamamına yakınını seyirciyle buluşturacak olan ‘Agnès Hakkında Her Şey Toplu Gösterimi’,  Fransız Kültür Merkezi, Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi, İstanbul Modern Sinema, 17. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali işbirliği ve İlk Uzun Metrajım Festivali’nin katkısıyla 9 Mart’ta başlıyor.

Agnès Varda’yı hayranlarıyla yeniden buluşturmayı ve genç sinemaseverleri onun sınır tanımayan yaratıcılığı, üretken enerjisi ve yaşama tutkusuyla tanıştırmayı amaçlayan Agnès Hakkında Her Şey programı kapsamında yönetmenin 30 filmi gösterilecek.

Gösterimler 9-30 Mart tarihleri arasında, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri Caddebostan Kültür Merkezi, B salonunda

Geçtiğimiz günlerde Berlin Film Festivali’nde yeni filmi Varda par Agnès’in ilk gösterimini yapan Agnès Varda, Fransız Yeni Dalga akımının ve feminist hareketin sinemadaki en özgün ve güçlü temsilcilerinden biri.

Varda, sinemacı kimliği kadar renkli kişiliği ile de ilham veren bir sanatçı.

İlginizi Çekebilir