Nuri Bilge Ceylan’ın Son Filmi Satışa Çıktı

Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi Ahlat Ağacı’nın çekimleri tamamlanmadan satışları başladı. 7 ortak yapımcılı filmin prömiyerinin 2018 yılının Mayıs ayında düzenlenecek olan 71.Cannes Film Festivali’nde yapılması bekleniyor.

Ahlat Ağacı’nın dünya prömiyerinin 2018 yılının Mayıs ayında düzenlenecek 71.Cannes Film Festivali’nde yapılması bekleniyor. Henüz tamamlanmamış olan filmin çekimleri başladı.

Memento Film International tarafından satılacak.

Kronos.news’in haberine göre, Nuri Bilge Ceylan’ın merakla beklenen son filmi Ahlat Ağacı’nın Memento Films International (MFI) tarafından post-prodüksiyon aşamasında satışına başlanıyor. Uluslararası satışları yine MFI tarafından yapılan Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu’ndan sonra yönetmenin yeni filmi de MFI tarafından satılacak.

Film, Zeynep Atakan’ın firması Zeyno Film’le Memento Films Production, Detail Film (Almanya), RFF International (Bulgaristan), 2006 D.O.O. ve Sisters …Brother Mitevski And The Chimney Pot ortak yapımı. Screen Daily’e açıklamada bulunan filmin yapımcısı Atakan, “Ahlat Ağacı yedi ülkeli bir ortakyapım. Ortak yapım sürecinde sanatsal, finansal ve teknik bir iş birliği yaptık. Memento’yla Bir Zamanlar Anadolu’da ile başlayan ortaklığımız Kış Uykusu’yla daha da büyüdü. Bu projede de yine MFP ve MFI ile çalışmaktan çok mutluyuz” dedi.

İlginizi Çekebilir