Kolombiyalı Yönetmen Ciro Guerra’nın Filmi “Barbarları Beklerken” TRT 2’de

Kolombiyalı Yönetmen Ciro Guerra’nın Filmi “Barbarları Beklerken (Waiting for the Barbarians)” 3 Nisan Cumartesi 21.30’da TRT 2’de.

Nobel Ödüllü yazar John Maxwell Coetzee’nin aynı isimli kitabından sinemaya uyarlanan Waiting for the Barbarians, yayılmacı imparatorluğun sınır kasabasında görevini sürdüren bir sulh yargıcının, isyana hazırlık yaptığı iddia edilen “barbarları” yakalayabilmek için gaddarca bir tutum sergileyen albayın yöntemlerini gördükten sonra imparatorluğa olan inancının sarsılmasını anlatıyor.

Uçsuz bucaksız toprakları olan bir imparatorlukta, kimsenin varlığından bile haberdar olmadığı bir bölgede barbarların ayaklanma çıkaracağı duyulması üzerine acımasızlığı ile nam salmış bir komutan ve beraberinde askerleri gönderilir. Yıllardır kalenin güvenliğinden sorumlu olan sulh yargıcının otoritesini sarsan bu durum, yerlilere karşı büyük zorbalık ve zulümle sonuçlanır. Olayların durulmaması üzerine, komutan ve askerleri bir görev için kaleden ayrıldıklarında yerlerine yeni bir birlik gelir. Bu birliğin başındaki genç asker Mandel kalenin tüm yetkilerini ele geçirse de düzeni sağlamak için bundan fazlasına ihtiyaç duyacaktır.

Yönetmen: Ciro Guerra

Oyuncular: Johnny Depp, Mark Rylance, Robert Pattinson

Yapım Yılı, Ülke: 2019, ABD, İtalya

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha bet