Kıvılcım Akay’ın “Amina” Belgeseli İzleyicilerle Buluşuyor

Amina BluTV’de izleyicilerle buluşacak. Belgesel, dünya prömiyerini 43. Atlanta Film Festivali’nin uluslararası yarışma bölümünde yapmıştı.

Yönetmenliğini Kıvılcım Akay’ın yaptığı, dünya prömiyerini 43. Atlanta Film Festivali’nin uluslararası yarışma bölümünde, Türkiye prömiyerini ise 38. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştiren Amina, BluTV’de yayınlanacak. Covid-19 salgını sebebiyle vizyon programı ertelenen Amina, festival yolculuğundan hemen sonra Türkiye’de ilk kez dijital platformda sinemaseverlerle buluşuyor.

Amina, İstanbul’da yaşayan Senegalli göçmen bir kadının hayatını odağına alıyor. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok festivalde gösterilen Amina, geçtiğimiz aylarda Amerika’nın önde gelen kanallarından PBS ve World Channel’da televizyon izleyicisiyle buluştu. Yapımcılığını Aslıhan Altuğ, ortak yapımcılığını ise Beste Yamalıoğlu’nun yapmış olduğu belgeselin görüntü yönetmenliğini Meryem Yavuz, kurgusunu Eytan İpeker, müziklerini Erdem Helvacıoğlu, moda ve fotoğraf çekimi bölümlerinin kreatif danışmanlığını Aslı Filinta üstleniyor.

İlginizi Çekebilir