Kazak Yönetmen Zhanabek Zhetiruov’un Filmi “Derin Kuyu (Deep Well)” TRT 2’de

Kazak yönetmen Zhanabek Zhetiruov’un filmi “Derin Kuyu (Deep Well)” 15 Temmuz Perşembe 21.00 ’de TRT 2’de.

Film, Kazak yazar Abiş Kekilbayev’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Shynyrau, kuyu kazma konusundaki zorlu çalışmalar hakkında çok az bilgisi olan ve zengin olmaya kararlı olan Ensep’in hikayesine odaklanıyor.

Kuyu kazıcısı Ensep, yaptığı işin kazancını artırmaya ve zengin olmaya karar verir. Gurur ve kibir ruhunu ele geçirir. Gözünü yalnızca zengin ve asil müşterilere diker. Diğer taraftan ailesiyle birlikte Khorezm’den taşınan Karakalpak, Ebsep’e rakip olarak görülmeye başlar. Karakalpak, düşük miktar ücret karşılığında bozkırdaki en derin kuyuyu kazar. Bu durum, Karakalpak’ın ününün bozkır boyunca yayılmasına ve tüm müşterilerin yavaş yavaş Ensep’ten kendisine geçmesini sağlar.

Ensep, Karakalpak’tan daha derin kuyu kazmak ve eski ününe kavuşmak için fırsat kollar. Ensep’in bu hırsı doğanın sınırını aşan insanoğluna bir cevap niteliğinde olacaktır. Ana teması insanoğlunun bir dengesinin olduğuna odaklanan Derin Kuyu filmi, yeteneklerimizin bir sınırı olduğunu ve çizgiyi aştığı zaman onarılamaz sonuçlarla karşılaşacağını vurgular.

Yönetmen: Zhanabek Zhetiruov

Oyuncular: Aldash Shalbayev, Asylkhan Tolepov, Maksat Sabitov, Aizhan Zhetiru

Yapım Yılı, Ülke: 2018, Kazakistan

Çeviri: Fırat Ergiz © inceeleyen.com | Kaynak belirtmeden alıntı yapılamaz.

İlginizi Çekebilir