George Clooney’in Yeni Filmi “Midnight Sky”dan Yeni Fragman

George Clooney, Felicity Jones ve David Oyelowo’yu yıldızı yapan Midnight Sky’dan özel bir fragman paylaşıldı. Clooney’nin aynı zamanda yönetmen koltuğuna oturduğu filmin fragmanında evrenin farklı noktalarına doğru ilerliyoruz.

Netflix’te yayınlanacak olan bilim kurgu türündeki Midnight Sky, Aralık ayının sonlarına doğru izleyicilerinin karşısına çıkacak. Lily Brooks Dalton’ın kitabından uyarlanarak filme aktarılan Midnight Sky, Jupiter yolculuğuna doğru uzanıyor ve bir çocuğu odağına alıyor.

Filmin konusu ise şöyle: Orta yaşlarında olan gökbilimci Augustine, yıllarca gökyüzünü inceleyebilmek için dünyanın uzak noktalarında yaşıyordur. Arctic araştırma merkezine ulaşmasından kısa bir süre sonra, yıkıcı düzeyde olaylar yaşanacak ve araştırma merkezi tahliye edilmek durumunda kalınacaktır. Ama Augustine, orada kalıp çalışmasına devam etmek ister. Bu süreçte Iris adında gizemli bir çocukla karşılaşır. Iris, radyo dalgalarının sessizleşmesine neden oluyordur. Bu sırada Jupiter’e yolculuğa çıkan Sullivan isimli bir astronot evine geri dönüyordur. Sullivan ve ekibi, uzayın bu kadar derinlerine gidebilen ilk ekiptir. Yolculukları, kontrol ekipleriyle iletişimleri kesildiğinden beri pek de yolunda gitmiyordur. Bu nedenle eve dönüp dönemeyecekleri muammadır. Augustine ve Sullivan’ın yolları bir şekilde kesişecektir.

Dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Rogue One: A Star Wars Story, The Theory of Everything, The Aeronauts gibi yapımların yıldızı Felicity Jones; Selma, Nightingale, Queen of Katwe, Les Miserables gibi yapımların Golden Globe adaylığı bulunan oyuncusu David Oyelowo; Tiffany Boone, Kyle Chandler, Demián Bichir, Sophie Rundle gibi isimler bulunuyor.

Midnight Sky, 23 Aralık tarihinde Netflix’teki yerini alacak.

İlginizi Çekebilir