‘Geçmiş’ Meksika Film Festivali’nde Ödül Aldı

Bu yıl 12’incisi düzenlenen Uluslararası Meksika Film Festivali’nde, Çağdaş Çağrı’nın “Geçmiş” filmi En İyi Film ödülünü aldı.

Çağdaş Çağrı, ilk uzun metrajlı filmi Geçmiş / The Past ile vizyon öncesi festival yolculuğunu devam ettiriyor. Bu yıl 12.’si düzenlenen Uluslararası Meksika Film Festivali’nde En İyi Film ödülüne layık görülen “Geçmiş” yakın bir zaman içerisinde de ARFF Uluslararası Paris Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülünü almıştı. Türkiye prömiyeri 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nde gerçekleştiren ‘Geçmiş’in önümüzdeki aylarda vizyona girmesi bekleniyor.

Bu yıl 12’incisi düzenlenen Uluslararası Meksika Film Festivali’nde En İyi Film ödülüne layık görülen “Geçmiş” yakın bir zaman içerisinde de ARFF Uluslararası Paris Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülünü almıştı.

Filmin oyuncu kadrosunda Bülent Emin Yarar, Lila Gürmen, Gözde Kansu, Yeliz Akkaya ve Volga Sorgu gibi önemli oyuncular yer alıyor. Filmin müziklerinde ise Müzisyen Cem Yılmaz’ın imzası var.

Yusuf ellili yaşların başında ünü ülke sınırlarını aşmış idealist bir fotoğraf sanatçısıdır. Meslek hayatının ilk yıllarında Mardin’in Nusaybin ilçesinde çekmiş olduğu bir kadın fotoğrafı, hayatının her döneminde tüm saf ve temizliğiyle karşısına çıkarken, değişen mevsimler; kadınlar; yakılıp söndürülen sigaralar ve geçen yirmi beş yıla rağmen bir çift ince göz bakışlarındaki naifliği korumayı başarabilmiştir. Hayatın insana bir “pul” kadar bile değer vermediği günümüz dünyasında, kahramanımız garip bir duygu karmaşası içinde “fotoğraftaki kadını” tüm masumiyetiyle aramaya koyulur.

İlginizi Çekebilir