Derviş Zaim’in Yeni Filmi ‘Rüya’

Yönetmen Derviş Zaim’in son filmi “Rüya” izleyiciyle buluşmak için hazır. Yapımcılığını Yeşil Film’in üstlendiği “Rüya “ filmi vizyona girmek için gün sayıyor.

Senaryosunu ve yönetmenliğini Derviş Zaim’in üstlendiği Rüya filminin başrollerini Gizem Erdem, Ebru Helvacıoğlu, Dilşat Bozyiğit, Gizem Akman, Mehmet Ali Nuroğlu, EnisArıkan, Murat Karasuve İbrahim Selim, Osman Alkaş, Ayşe Lebriz, Murat Kılıç, AtılayUluışık gibi başarılı oyuncular paylaşıyor.

Mimari sanatını genç bir kadının gözünden anlatan Rüya filmi, Derviş Zaim’in dokuzuncu uzun metrajlı sinema filmi olma özelliğini de taşıyor. Filmde, gelenekten ve tarihten devraldığı mirası taşımaya çalışan; bir yandan da süreklilik içinde değişerek hayata devam etmenin peşinde olan bir mimar kızın hikayesi anlatılıyor. Ne var ki mimar kız günümüz İstanbul’unda hayallerini gerçekleştirmek üzere uğraşırken kendini sürükleyici bir suç hikayesi içinde buluyor.

Rüya filmi festival sürecini tamamladıktan sonra vizyona girecek. Rüya, Derviş Zaim’in geleneksel sanatlara olan ilgisini devam ettirdiği bir özelliğe sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda Zaim’in doğa üzerine gerçekleştirdiği filmler dizisine de ayrı bir katkı sunuyor. Bu anlamda Rüya filmi, Derviş Zaim’in geleneksel sanatlardan esinlenerek yaptığı filmler ile doğa üzerine eğilen filmlerinin bir ortak paydada buluşmasını temsil ediyor.

İlginizi Çekebilir