Blaze Filminin Afişi Yayınlandı

Sundance Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü kazanan biyografik film Blaze’in yeni afişi çıktı.

Dört Oscar adayı başarılı oyuncu Ethan Hawke’ın yönetmen koltuğuna geçtiği biyografik film Blaze’den yeni bir afiş çıktı.

Merakla beklenen biyografik filmin başrolünü daha önce bir oyunculuk deneyimi bulunmayan Ben Dickey üstleniyor. Alia Shawkat, Josh Hamilton, Laura Costine ve Charlie Sexton gibi isimlerin de kadrosunda yer aldığı filmin senaryosu ise yönetmen Hawke ve Sybil Rosen imzalı.

Film, Merle Haggard ve Willie Nelson gibi isimleri etkileyen Teksas müziği hareketinin yaratıcısı ünlü şarkı sözü efsanesi Blaze Foley’in hayatını anlatıyor. Filmde, ünlü sanatçının geçmişinin, bugününün ve geleceğinin yeniden tasarlanan versiyonları örgüden geçirilerek üç farklı zaman bir araya getiriliyor. Yapımda ayrıca Blaze’in Sybil Rosen ile olan aşk ilişkisine, oğullarının ölümüne, kendisinin ölümünün sevenleri ve rakipleri üzerindeki etkisine de değiniliyor. Onunla yolculuk edenlerde bıraktığı etkileri ve iniş çıkışlarını anlatan yapım, acı tatlı bir yolculuğun portresini çiziyor.

Prömiyerini gerçekleştirdiği Sundance Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü kazanan Blaze, Amerika’da 17 Ağustos’ta vizyona giriyor. Filmin Türkiye’deki gösterim tarihi henüz belli değil.

İlginizi Çekebilir