‘Bitmeyen Kavga’ Beyazperdede

ABD’li yazar John Steinbeck’in klasik romanı ‘In Dubious Battle / Bitmeyen Kavga’, James Franco tarafından sinemaya uyarlandı. Franco aynı zamanda filmin başrolünde

Pulitzer ödüllü yazar John Steinbeck’in Türkçe’ye ‘Bitmeyen Kavga’ ismiyle çevrilen romanı ‘In Dubious Battle’ sinemaya uyarlandı. James Franco’nun yönettiği ve başrolünde oynadığı filmin oyuncu kadrosunda Ed Harris, Vincent D’Onofrio, Bryan Cranston, Selena Gomez, Zach Braff ve Nat Wolff gibi isimler bulunuyor.

1930’lu yıllarda Kaliforniya’da geçen ‘In Dubious Battle’, meyve bahçelerinde çalışan emekçilerin toprak sahiplerinin baskılarına karşı bir araya gelerek örgütlenmelerini ve verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Uyarlama senaryosu Matt Rager tarafından yazılan film, galasını Venedik Film Festivali’nde yaptı. Ancak ne zaman vizyona gireceği henüz bilinmiyor. 1936 yılında ilk kez basılan roman, John Steinbeck’in ‘Kurak Arazi Üçlemesi‘nin ilk romanı. Bu kitabı takip eden ‘Of Mice and Men’ (‘Fareler ve İnsanlar’) ve ‘The Grapes of Wrath’ (‘Gazap Üzümleri’), farklı yönetmenler tarafından farklı zaman dilimlerinde film olarak çekilmişti.

İlginizi Çekebilir