Alman Yapımı Netflix Orijinal Dizisi “Biohackers”

Öğrenciler, insanlığı değiştirebilecek biyolojik hack teknolojilerini kullanarak gizlice deneyler yapsa ne olurdu? Biohackers, devrim niteliğindeki biyolojik hack teknolojisinin ve bunun etik sonuçlarının gölgesinde kalan bir Alman üniversitesinde geçen arkadaşlık, aşk ve intikam konulu son derece sürükleyici bir hikâyeyi anlatıyor. Dizinin merkezinde iki kadının rekabeti yer alıyor. İsveçli yükselen yıldız Luna Wedler tarafından canlandırılan Mia, cesurca gizli bir planın peşinden giden bir tıp fakültesi birinci sınıf öğrencisidir. Jessica Schwarz’ın canlandırdığı rakibi Prof. Tanja Lorenz ise bir biyoloji bilimleri uzmanı ve ünlü bir öğretim görevlisidir.

Dizi sorumlusu ve yönetmen Christian Ditter imzalı altı bölümlük Netflix Orijinal Dizisi Biohackers, 20 Ağustos’ta dünya genelinde Netflix’te yayınlanacak. Oyuncu kadrosunda Luna Wedler ve Jessica Schwarz’a Caro Cult, Adrian Julius Tillmann, Thomas Prenn, Sebastian Doppelbauer, Jing Xiang ve Benno Fürmann eşlik ediyor. Dizi, farklı türleri bir araya getiren yenilikçi yaklaşımıyla heyecan dolu gerilim öğelerini eğlenceyle kusursuz şekilde harmanlıyor.

Yönetmen ve dizi sorumlusu Christian Ditter: “Sizin ve benim gibi normal insanlar kendilerini aşan, çok daha büyük şeylerle karşılaşınca ne olur? Üne kavuşma ve hatta intikam alma arzunuzu tatmin etmek için ne kadar ileri gidersiniz? Ahlaki ve etik sınırlar hangi noktada çizilir? Sentetik biyoloji, biyolojik hack veya vücut korsanlığı nedir? Jessica Schwarz ile Luna Wedler, yıldız bir profesör ile birinci sınıf öğrencisi olarak rekabete girdiğinde neler olur? Tüm bu sorular, Biohackers’ın 20 Ağustos’tan itibaren Netflix’te yayınlanmasıyla nihayet cevap bulacak.”

Biohackers’ın ilk olarak 2020’nin Nisan ayının sonlarında yayınlanması planlanıyordu. Dizi pandemi konusunu ele almasa da Netflix ve dizinin yaratıcıları, koronavirüs salgınını dikkate aldı ve diziyi o zaman gösterime sokmamaya karar verdi. Dizinin başlangıcında, o günlerde izleyiciler için rahatsız edici olabilecek bir sahne yer alıyor.

Biohackers; Üniversiteye yeni başlayan Mia, Freiburg Üniversitesi’nin prestijli tıp fakültesine kaydolur. Devrim niteliğindeki biyolojik hack teknolojisine olan ilgisi yalnızca bilimsel bir merakla sınırlı değildir. Amacı, yıldız öğretim görevlisi Prof. Tanja Lorenz’in güvenini kazanmaktır. Bu iki kadın arasında, karanlık bir sır nedeniyle bir bağ söz konusudur. Mia, erkek kardeşinin gizemli ölümünü aydınlatmak için yasa dışı genetik deneylerin tehlikeli dünyasına adım atar. Dâhi biyolog Jasper ve düşünceli ev arkadaşı Niklas ile tanışınca, kendi ilkeleriyle duyguları arasında ve ailesinin intikamını almakla yeni arkadaşlarını korumak arasında karar vermek zorunda kalır.

İlginizi Çekebilir