Agnès Varda’nın Kısa Filmi Ücretsiz Erişime Açıldı

Agnès Varda’nın kısa filmi erişime açıldı. Film, Varda’nın arkadaşı olan Deglise’yi takip ediyor.

Korona virüsü salgını nedeniyle Cléo de 5 à 7, Mekanlar ve Yüzler – Visages villages ve Sans toit ni loi – Vagabond gibi filmleriyle tanınan, Fransız Yeni Dalgası’nın öncülerinden yönetmen Agnès Varda’nın bulunması oldukça güç olan kısa filmi “The Little Story of Gwen From French Brittany” Youtube’da ücretsiz izlemeye açıldı.

Varda’nın 1996’da başlayıp yıllar içinde tamamladığı “The Little Story of Gwen From French Brittany”, Varda’nın arkadaşı olan Gwen Deglise‘yi takip ediyor. 1996 yılında Paris’te Varda ile tanışan Deglise, daha sonra Los Angeles’a taşınıyor. Varda da kamerasıyla Deglise’i takip ediyor. Deglise, bugün American Cinematheque’nin baş küratörü olarak görev alıyor.

Bulunması oldukça güç olan bu kısa filmi bir mektupla birlikte American Cinematheque’e gönderen Deglise, 26 yıl önce Los Angeles’a gelip American Cinematheque’teki işin peşine düşmesi için Varda’nın kendisine cesaret verdiğini belirterek, “Merakı sonsuzdu ve hayata olan iştahının sınırı yoktu. Filmlerinde kendisini gösteren sonsuz yaratıcılığına şahit olmak ilham vericiydi ve buna yakın olmak bir ayrıcalıktı” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbetportbet giriş

pod mod