Zeytinburnu 10. Fotoğraf Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Zeytinburnu Belediyesi’nin 10 yıldır düzenlediği Zeytinburnu 10. Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Yarışmada, Erdem Kaya “Berber” isimli fotoğrafıyla birinci oldu.

Zeytinburnu Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) iş birliğiyle bu yıl 10’uncusu düzenlenen “Zeytinburnu 10. Fotoğraf Yarışması”nın kazananları belli oldu. Yarışmada finale kalan eserler için Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde toplamda 48 bin 500 TL’lik para ödülü dağıtıldı.

Ödül Alan Fotoğraflar Sergileniyor

Seçici Kurulu’nda foto muhabiri Coşkun Aral’ın yanı sıra Nazan Tuna, Süleyman Gündüz, Murat Gür ve Mustafa Yılmaz’ın jürilik yaptığı yarışmada; Erdem Kaya “Berber” isimli fotoğrafıyla birinci olurken, Adem Türkel “Bisiklet Tamiri” isimli fotoğrafıyla ikinci, Şebnem Coşkun ise, “Piknik” isimli fotoğrafıyla üçüncü oldu. 10. Fotoğraf Yarışması’nda; birinciye 7 bin 500, ikinciye 5 bin, üçüncüye ise, 3 bin 500 TL para ödülü verildi.

Yarışmada ilk üçe girenlerin yanı sıra Ahmet Öner 2 bin 500 lira değerindeki Zeytinburnu Belediyesi Özel Ödülü’ne, Ali Haydar Olcayto, Emrah Yıldız, Hasan Uçar, Mine Ertuğrul ve Reyhan Türk ise 1.500 TL değerindeki Mansiyon Ödülü’ne layık görüldüler. Ayrıca ‘Sergilemeye Değer Görülen Fotoğraflar’ kategorisindeki 30 eser sahibine de 750 TL’lik mansiyon ödülü dağıtıldı. Dereceye giren tüm fotoğraflar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen bir sergi ile 15 Ocak’a kadar görülebilecek.

‘Zeytinburnu’nun Tarihine Işık Tutacak Fotoğraflar’

Ödül törenin ardından serginin açılışını yapan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, 10 yıldır aralıksız devam eden Zeytinburnu Fotoğraf Yarışması’na gösterilen destek ve ilgiden dolayı teşekkür etti. Ödül alan tüm eserlerin Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen bir sergiyle görülebileceğini belirten Arısoy; “Burada Zeytinburnu’nun yaşayan tüm yüzünü görmeniz mümkün. Ayrıca 10 yıldır kazanan tüm eserleri bir fotoğraf kataloğu haline getiriyoruz. Bu eserlere gelecek yıllarda bakıldığında büyük bir arşiv niteliğinde olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

10. Zeytinburnu Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda ödül alan fotoğraflara buradan bakılabilir.

İlginizi Çekebilir