Yunus Nadi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 73’üncü yılına giren Yunus Nadi Ödülleri’nin kazananları belli oldu. 2018 Yunus Nadi Ödülleri’nde Edebiyat Ana Dalı’nda “öykü”, “roman” ve “şiir”; Bilimsel Araştırma Ana Dalı’nda ise “Sosyal Bilimler ve Araştırma” ödülleri dağıtıldı.

Ödül töreni 7 Ağustos’ta şişli Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirilecek.

Seçici Kurulu’nda Hikmet Altınkaynak, Metin Celâl, Nursel Duruel, Seval Şahin ve Sezer Ateş Ayvaz’ın bulunduğu Öykü Ödülü’nün sahibi “Öteki Düşler” adlı kitabıyla Yiğit Bener oldu.

Yunus Nadi Roman Ödülü’nü ise “Göl Yazı” adlı eseriyle Enis Batur kazandı. 2018 Yunus Nadi Şiir Ödülü Seçici Kurulu ise, oybirliğiyle ödülün Küçük İskender’in “Ölen Sevgilimin Şiir Defteri” ile Yücel Kayıran’ın “Efsus’a Yolculuk” kitapları arasında paylaştırılmasına karar verdi.

Yunus Nadi Şiir Ödülü Seçici Kurulu’nda, Ataol Behramoğlu, Doğan Hızlan, Egemen Berköz,Muzaffer İlhanErdost ve Turgay Fişekçi bulunuyor.

Yunus Nadi Ödülleri Sosyal Bilimler Araştırma Seçici Kurulu üyeleri Prof. Dr. Ahmet Mumcu, Prof. Dr. Emre Kongar, Erdal Atabek, Prof. Dr. Erinç Yeldan, Prof. Dr. Ioanna Kuçuradi ve Prof. Dr. Rona Aybay, Sosyal Bilimler ve Araştırma Ödülü’ne, İlyas Küçükcan’ın “Öncesi ve Sonrasıyla Çifteler Köy Enstitüsü” adlı kitabını uygun gördü.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha bet