Yönetmen Petra Costa Salgın Belgeseli Hazırlıyor

Petra Costa, salgın belgeseli hazırlıyor. Costa, eşitsizlikleri ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

“The Edge of Democracy” belgeseliyle Oscar adaylığı kazanan Brezilyalı yönetmen Petra Costa, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüsü salgını Covid-19 ile ilgili “Dystopia” adlı bir proje üzerinde çalışmaya başladı.

Petro Costa, Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda, insanlardan, salgın sırasında hayatlarını gösteren video görüntülerini göndererek projeye destek olmalarını isterken, bu proje ile korona virüsü salgınının görünür kıldığı toplumsal problemleri ve eşitsizlikleri ortaya çıkarmayı amaçladığını ifade etti.

İnsanlara videolar çekmeleri çağrısında bulunan Costa, “Ailenizde, mahallenizde, şehrinizde neler oluyor bilmek istiyoruz. Gördüklerinizi, düşündüklerinizi, yaşadıklarınızı ve hissettiklerinizi filme çekin. Kimsenin evlerinden çıkmasını istemiyoruz ama gerçekten evden çıkmak zorundaysanız, lütfen çekin. Bu pandemiyi anlamlandırmak için dünyadan farklı manzaralara sahne olan bir mozaik yapmak istiyoruz” dedi.

Videolarını proje ile paylaşmak isteyenlere bir bilgi formu gönderilecek. Eğer videonun belgeselde yer alması uygun görülürse, yapım ekibi form aracılığıyla video içeriğinin telif ve lisans işleri için video sahibi ile iletişime geçecek.

İlginizi Çekebilir