Vatikan Müzeleri’nde Pandemi Kurallarına Uyulmadığı İddia Edildi

2 milyon 739 binden fazla kişinin corona virüsten etkilendiği İtalya’da kapılarını açan Vatikan Müzeleri’nde pandemi kurallarına uyulmadığı iddia edildi.

Vatikan Müzeleri, bu ay halka açıldığından beri sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı iddiasıyla eleştirilmeye başlandı. Ntv’nin Artnet’e dayandırdığı habere göre Getty Images şirketinin fotoğrafçıları, şubat ayı başlarında neredeyse boş olan müzeyi az sayıda ziyaretçisiyle çekip kamuoyuyla paylaşmıştı. Ancak geçen hafta tur rehberi Vincenzo Spina, Facebook hesabı üzerinden müzenin aşırı kalabalık olduğunu ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığını belirterek fotoğraflar paylaştı.

Spina, “Ziyaretçilerin arasında sosyal mesafe yoktu. Yoğun saatlerde bir metro platformu gibiydi” dedi. Trip Advisor adlı internet sitesinin eleştirmenlerinden biri ise “Cehennem gibiydi. Sosyal mesafe kurallarına kesinlikle saygı gösterilmedi. Güvende kalmak istiyorsanız burayı ziyaret etmeyin” yorumunu yaptı. Müzenin müdürü Barbara Jatta ise “Geçen hafta cumartesi günü ben de müzede bazı ziyaretçilere eşlik ediyordum ve durum hiç de bu kadar dramatik değildi” diye açıklamada bulundu.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha bet