Varlık’ın Kasım Sayısı ‘Kanaat Toplumunda Yaşamak’ Dosyasıyla Çıktı

85. yılını kutlayan Varlık dergisinin kasım 2018 sayısı ‘Kanaat Toplumunda Yaşamak’ dosyasıyla çıktı. Dosya konusunda Nilgün Tutal, Sarphan Uzunoğlu, Aydın Çam ve Korkmaz Alemdar yazıyor. Derginin kültür gündeminde ise 20. Yılında Eskişehir Film Festivali Serhat Serter ve İncilay Cangöz’ün yazılarıyla konu ediliyor. Murat Batmankaya ise “Selim İleri Sözlüğü”nü kaleme aldı.

Derginin bu sayısında Sir Philip Sidney, Hüseyin Yurttaş, Kenan Sarıalioğlu, Osman Serhat Erkekli, Nazmi Ağıl, Hülya Deniz Ünal, Hüseyin Akın, Elçin Sevgi Suçin, Engin Sustam, Selma Cengiz, Ayşen Sarıbaş, Murat Narcı ve Örsan Gürkan şiirleriyle; Zafer Doruk, Alper Beşe, Müge Oskay, Hürer Ebeoğlu ve Hakan Unutmaz ise öyküleriyle yer alıyor.

Varlık Kitaplığı’nda ise bu ay şu isimler var:

Uçan Kız Volante – Karin Karakaşlı (Ayşe Yazar) − Köpekbalıklarının Kayıp Şarkıları – Raşel Meseri (Haluk Göl) − Kapitalizmin Tarihi – Jürgen Kocka (Gülden Can) − Terkediş – Abdulrazak Gurnah (Hazal Bayat) − Ku’yu – Ahmet Bozkurt (Soner Demirbaş) − Gültekin Emre ile “Sere Serpe” Üzerine Söyleşi (Mevlüt Ceylan) − Willnot Kasabası – James Sallis (Tolga Aras) − Küresel Haberler (Zeynep Şen)

İlginizi Çekebilir