‘Uzun Zaman Önce’ye Silk Road Film Festivali’nden Ödül

Cihan Sağlam’ın yazıp yönettiği ‘Uzun Zaman Önce’, uluslararası prömiyerini yaptığı 8. Silk Road Uluslararası Film Festivali’nden ödülle döndü. Filmin başrol oyuncusu Onur Dikmen, Dublin’de düzenlenen festivalin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda ‘En İyi Erkek Oyuncu’ seçildi. Film, Türkiye’de mayıs ayında gösterime girecek.

Cihan Sağlam’ın yazıp yönettiği ‘Uzun Zaman Önce’, uluslararası prömiyerini yaptığı 8. Silk Road Uluslararası Film Festivali’nden oyuncu ödülüyle döndü. Dublin’de düzenlenen festivalin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda Türkiye sinemasını temsil eden film, başrol oyuncusu Onur Dikmen’e ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü getirdi.  Geçtiğimiz yıl Boğaziçi Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu (Nihan Okutucu Dengiz), Adana Altın Koza Film Festivali’nde de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Serdar Orçin) ödüllerini kazanan ‘Uzun Zaman Önce’, Türkiye’de mayıs ayında gösterime girecek.

Cenk Özçelik ve Cihan Sağlam’ın yapımcılığında hayata geçirilen ‘Uzun Zaman Önce’, doğup büyüdükleri Anadolu kasabasında, taş ocağı sahibi otoriter babalarının gölgesinde yaşayan iki kardeşi ve suç ortağı oldukları cinayetin ardından yaşananları konu alıyor. Başrollerini Onur Dikmen, Serdar Orçin, Reha Özcan ve Nihan Okutucu Dengiz’in paylaştığı dram-gerilim türündeki film; suç ve kefaretin köklerini, baba ve oğul ilişkisinin çıkmazlarını, kadın ve erkek ilişkilerinin sevgisiz tarihini, aile kurumunun içinden anlamaya çalışıyor ve ‘vicdan’ temasından yola çıkarak bir masumiyeti kaybediş hikâyesi anlatıyor.

İlginizi Çekebilir