Ursula Le Guin’in “Mülksüzler” Eseri Dizi Oluyor

1212 Entertainment ve Anonymous Content iş birliğiyle Ursula Le Guin’in eseri Mülksüzler, diziye dönüştürülüyor.

Orijinal adı The Dispossessed olan eser, bir mini dizi olarak karşımıza çıkacak. Mülksüzler 1974 yılında yayınlanmış, Hugo ve Nebula ödüllerine layık görülmüştü.

Mülksüzler bir fantastik eser olarak karşımıza çıkıyor. Yüzyıllardır korku ve kuşku ile yönetilen ikiz gezegenler olan Anarres ve Urras’ın hikayesini anlatıyor. Anarşizmin hakim olduğu Anarres, ana gezegen olan Urras’tan izole olmuştur. Urras’ta uluslar savaş halindedir ve inanılmaz bir zenginlik hakimdir. Anarres’te bir dahi fizikçi zaman ve uzaklığın sınırlarını yok edecek bir teori öne sürer. Böylece uzay anlayışı değişecektir. Teori, uzay ve zaman kavramlarını ve konumlarını tamamen değiştirecektir. Ama bunu kanıtlayabilmek için bilim insanının Urras’a gitmesi ve yüzyıllardır korunan duvarları yıkması gerekmektedir.

Beyazperde’nin haberine göre, iki farklı gerçekten ütopyayı temsil etmeyen ütopik gezegeni konu edinen Mülksüzler’in hakları resmi olarak devredildi. Ursula Le Guin’in oğlu Theo Downes Le Guin’in eserin TV’ye aktarılmasında onayı olduğu bilinenler arasında yer alıyor.

Mülksüzler dizisinin ne zaman hayata geçirileceği şimdilik bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir