Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nden Ücretsiz Atölyeler

4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali, atölyeleri ücretsiz olarak meraklılarıyla buluşturuyor.

Bu yıl uluslararası bir festivale dönüştürülerek sinemaseverlerin karşısına çıkan Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin ikinci etabı, yarın başlıyor. Pandemi nedeniyle evlere kapalı olduğumuz şu günlerde festival, sinema deneyimi yaşatmaya davet ediyor. Festival programında, tamamen ücretsiz katılımlarla atölyeler meraklılarıyla buluşacak.

4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali Atölyeleri:

-Prof. Berrak Taranç ile “Çocuklar için Müzik Atölyesi”  (23 Nisan 2021)

-Hira Selma Kalkan ile “Sanatla Terapi Atölyesi” (24 Nisan 2021)

-WMC’nin katkılarıyla Sezen Kayhan ile “Belgesel Yapımında Fırsatlar ve Engeller Atölyesi” (30 Nisan 2021)

Beyazperde’nin haberine göre, 25 Nisan tarihinde yapılacak olan Zeynep Merve Uygun ile “KYF Doc Lab: Yeni Medya Belgeselleri MasterClass”ı ise yalnızca festivale katılan kadın yönetmenlere açık olacak. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali, sosyal sorumluluk ve dayanışma amacıyla kadın emekçileri desteklemeye kaldığı yerden devam edecek. Bu nedenle festivalin sürdürülebilir olması amacıyla fongogo kampanyası fongogo.com/Project/4-uluslararasi-kadin-yonetmenler-festivali adresinde destekçilerini bekliyor.

Festival, bu yıl #sığamıyoruz sloganını ardına alıyor. Kadın Yönetmenler Festivali kapsamında uzun metraj, kısa metraj, belgesel ve deneysel kategorilerinde filmler izleyici karşısına geçiyor. 4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin ikinci etabı, 22 Nisan tarihinde başlayacak. Üçüncü etabı ise 25 ile 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Seferihisar’da özel gösterimler aracılığıyla sinemaseverlerle buluşacak.

İlginizi Çekebilir