“The Mysteries of Harris Burdick” Kitabı Beyaz Perdeye Aktarılıyor

Jumanji’nin yazarı olan Chris Van Allsburg sayesinde hayata geçirilen “The Mysteries of Harris Burdick” resimli kitabının beyaz perdeye aktarılacağı resmi olarak duyuruldu. Kitabın hakları ise Fox ve Disney’in ortak şirketine devredildi.

1984 yılında okuyucularla buluşan Chris Van Allsburg’ün hayata geçirdiği “The Mysteries of Harris Burdick” resimli kitabı, sinemaya uyarlanacak. Chris Van Allsburg, Kutup Ekspresi, Jumanji, The Garden of Abdul Gasazi, Zathura gibi kitaplarıyla tanınıyor. Bu kitaplarından özellikle Jumanji ve Kutup Ekspresi’nin beyaz perdeye aktarılmasıyla yazar, büyük bir başarının sahibi olmuştu. Hikaye, çocuk kitabı editörü Peter Wenders ile 14 resimden oluşan kitabın yaratıcısı Harris Burdick arasında geçiyor. Harris Burdick ise aniden ortadan kaybolan bir adam olarak biliniyor. Her bir resimde kitabın adı ve bir cümlelik yazılar bulunur. Her bir resim de bir hikayeyi temsil eder. Harris Burdick bunları editöre teslim eder ve editör eğer ki beğenirse tüm çalışmalarını getirecektir. Ancak ertesi gün Burdick gelmez. Aradan yıllar geçer ve Wenders, Burdick’in kim olduğunu öğrenme kararı alır, ama hiçbir zaman öğrenemez. Tüm bunların ardından 1984 yılında Chris Van Allsburg, yayınevini ziyaret eder. Wenders ise Burdick’in çizimlerini gösterir. Allsburg de bu çizimleri yayınlama kararı alır. Allsburg ve Wenders uzun bir süre birinin gelip Burdick hakkında bilgi vermesini bekler, ellerine Burdick’e ait gibi görünen başka çizimler geçer.

Beyaz perdeye aktarılacak olan hikayenin senaryosunu My Own Worst Enemy, Chuck, Agents of Shield gibi yapımlarda imzası bulunan ve Uncharted senaryosu emanet edilen Rafe Judkins kaleme alacak. Bilindiği üzere yazarın Jumanji kitabının uyarlaması olan üçüncü film Jumanji: The Next Level, izleyicileriyle 10 Ocak tarihinde buluşacak. The Mysteries of Harris Burdick için ise harekete geçildi, ancak prodüksiyonuna ne zaman başlanacağı bilinenler arasında yer almıyor.

İlginizi Çekebilir