The Beatles’ın Mektupları Açık Artırmaya Çıkıyor

The Beatles’ın Hamburg’da fotoğraflarını çeken fotoğraf sanatçısı Astrid Kirchherr ile ilişkilerini anlatan daha önce görülmemiş mektuplar, grubun çalışma izinleri ve fotoğrafları önümüzdeki günlerde Bonhams Müzayede Evi tarafında satışa sunulacak.

Grubun stilini etkilediği ve ‘mop-top’ saç kesimi imzası ile tanınan Kirchherr’e mektuplar arasında George Harrison’ın onu çay yapmak ve ona mısır gevreği vermek için Londra’ya davet etmesi ve John Lennon’ın adaletinden bahseden bir mektup yer alıyor. Ayrıca mektupta Lennon, ilk single’ı “Love Me Do” için “Oldukça iyi ama yeterince iyi değil” yorumunu yapıyor.

Milliyet Sanat’ın haberine göre, Müzayedede, hiçbir zaman Kirchherr’e ait olmamakla birlikte, Lennon’un Alman çalışma izinleri ve Haziran 1962’de Hamburg havaalanından ayrılan grubun bir hayranı tarafından daha önce görülmemiş fotoğrafları yer alıyor. Bonhams’ın eğlence hatıraları başkanı Katherine Schofield “Beatles’ın Hamburg’da geçirdiği zaman onlar için kesinlikle çok önemliydi” dedi.

Açık artırma 5 Mayıs 2021 tarihinde Bonhams Müzayede Evi’nde gerçekleşecek.

İlginizi Çekebilir