#tarih Yola Devam Ediyor

Aylık popüler tarih kültürü dergisi #tarih dergi, bu aydan itibaren yoluna Kafa Grup Yayıncılık bünyesinde devam edecek. Aylık popüler tarih kültürü dergisi #tarih dergi, bu aydan itibaren yoluna Kafa Grup Yayıncılık bünyesinde devam edecek. Derginin piyasaya çıkan son sayısında, Çanakkale savaşının 100’üncü yılı vesilesiyle geniş bir dosya konusu var. Antikçağdan I. Dünya Savaşı’na uzanan dönemlerde Çanakkale Boğazı ve civarındaki tayin edici olayların ele alındığı dosyada İlber Ortaylı ve diğer uzman tarihçilerin analizleri yer alıyor.

Star Wars, Diyarbakır-Sur, yeni kaotik savaş, sanat-edebiyat dünyasında “copy-paste” geleneği, İstanbul kışları, Türkiye’deki göçmen Beyaz Ruslar, 2015’in en önemli kazıları gibi farklı konuların da yer aldığı dergi ayrıca Can Dündar’ın Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının hayatını konu alan “Delikanlım- İyi Bak Yıldızlara” belgeselini de okurlarına hediye ediyor.

Yayın hayatına 2009’da NTV Tarih adıyla başlayan, ardından Gezi olaylarını kapak yaptığı bahnesiyle kapatılan ve Cem Aydın’ın büyük ortağı olduğu Stüdyo Yapım tarafından yeniden çıkarılan dergi, geçtiğimiz aylarda bir kez daha yayına ara vermişti. Ardından ekip okurun yüreğine şu açıklamayla su serpmişti:

“Müjde! Dergimiz ara vermeden devam ediyor.

Sevgili okurlar, tarih dostları…

canakkale-s5Son sayımızda, dergimizin “son” sayısını çıkardığımızı belirtmiş, “her son yeni bir başlangıç için” demiştik. Nitekim öyle de oldu. NTV Tarih’le başlayan, #‎tarih dergi’yle devam eden zaman yolculuğumuz bitmeyecek. Dergimiz bir başka bağımsız yayın grubunun çatısı altında, hiç ara vermeden yayınını sürdürecek ve inşallah Ocak 2016 başında piyasada olacak!

Cem Aydın’ın 19 ay boyunca büyük fedakârlıkla, kâr amacı gütmeden desteklediği #tarih dergi, yine aynı anlayış ve yaklaşımla Kafa Dergisi’nin de içinde bulunduğu yayın grubunun sahibi Candaş Tolga Işık tarafından sürdürülecek. Sadece medya sektöründe iş yapan bağımsız yayın grupları, Türkiye’de basının, televizyonun içinde bulunduğu çıkmazı aşacak, kaybolan itibarı sağlayacak tek alternatif.

Cem Aydın gibi Candaş Tolga Işık’ın da meslekten gazeteci olması, #tarih dergi’nin önemli bir şansı. Hiçbir mahallenin dergisi olmadan, “şunu yazarsak bu kesimi, bunu yazarsak o kesimi karşımıza alırız” gibi hesaplar yapmadan, sadece uzmanlığa, belgeye, bilgiye dayanarak ve sizlerin desteğiyle varolduk bugüne kadar.

Nalına mıhına devam edeceğiz. Tarih, geleceğimizdir.”

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbet

pod mod