Stephen King Romanı “Christine”, Yeniden Uyarlanıyor

Sony Pictures ve Blumhouse şirketleri ortak bir çalışmayla Stephen King romanı Christine’e yeni bir uyarlama yapıyorlar.

Jason Blum, Blumhouse için yapımcılık yapıyor ve Vincenzo Natali ile Steven Hoban da yapımcılık görevinde ona yardım ediyor. TV dünyasının sevilen dizilerinin yazarı Bryan Fuller yeni versiyonu kaleme alacak.

Beyazperde’nin haberine göre, 1983 yapımı orijinal uyarlama usta yönetmen John Carpenter tarafından çekildi. Film, tamir edip kullanmak için ’58 Plymouth Fury satın aldıktan sonra kabuğundan çıkan utangaç bir genç hakkındaydı. Arabanın kendi başına bir aklı ve aynı zamanda ölümcül bir geçmişi vardır. Bu durum, genç adamı ve etrafındaki herkesi en tehlikeli şekilde değiştirmeye başlar.

Fuller, Star Trek: Discovery, American Gods, Hannibal ve Heroes dizilerinin yazarı ve yapımcısı olarak sağlam bir bilim kurgu geçmişine sahip. Fuller, hikayeye yeni bakış açısı getirmek, bunu yaparken 80’lerin zaman diliminde kalmak üzere, King’in en çok satan romanlarından birini uyarlamak için projeye dahil oldu.

Film için en erken 2023 yılı gösterim tarihi olarak görülüyor ve 2022’de sette olunması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir