Sinema Salonları, Black Widow’un Disney+’ta Gösterilmesinden Memnun Değil

Scarlett Johansson’a veda ettiğimiz, Florence Pugh’ı ise Marvel’a kazandıran Black Widow, iki hafta önce dünya çapında gösterimini yapmaya başladı.

Black Widow, Disney+’ın açık olduğu ülkelerde hem sinemalarda hem de platformda gösterime girdi. Bu durum da sinema salonu sahiplerini kızdırdı.

Söylenenlere göre Black Widow’un Disney+ üzerinden yayınlanması ortalığı karıştırdı. Disney+’a üye olanlar ek ücret ödeyerek filmi evlerinden izleyebiliyorlar. Bu nedenle sinema gişelerinin zorlukla toparlanan gişelerinin azalması, Disney+ yüzünden filmin korsan kopyalarının internete düşmesi gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Black Widow, Pazartesi günü yayınlanan gişe hasılatı verilerine göre Marvel Sinematik Evreni’nin en kötü gişe yapan filmi haline geldi. Black Widow, 2. haftasında yalnızca 26.3 milyon dolar elde ederek, bu düşük gişe ünvanına sahip oldu.

Beyazperde’nin haberine göre, National Association of Theater Owners (Ulusal Sinema Salonu Sahipleri Derneği), Pazar günü bir bu konuda açıklamada bulunmuş ve Disney+ ile sinema salonlarında aynı anda filmlerin yayınlanma fikrine karşı çıkmışlardı.

İlginizi Çekebilir