Serhat Karaaslan’ın Yeni Filmi “Suçlular” Sundance Film Festivali’nde

Serhat Karaaslan imzalı “Suçlular”, 28 Ocak- 3 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Sundance Film Festivali’nin “Uluslararası Kısa Film Yarışması” bölümünde dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Serhat Karaaslan’ın yeni kısa filmi “Suçlular” 28 Ocak- 3 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Sundance Film Festivali’ne davet edildi.

Film, ABD’nin Utah eyaletinde düzenlenecek festivalin “Uluslararası Kısa Film Yarışması” bölümünde dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Kısa filmleri ve ilk uzun metraj filmi “Görülmüştür” ile ulusal ve uluslararası film festivallerinden ödüller alan Serhat Karaaslan’ın yeni kısa filmi “Suçlular”, birlikte romantik bir gece geçirmek için otel arayan ancak evlilik cüzdanları olmadığı için şehirdeki otellerden geri çevrilen üniversite öğrencisi genç bir çiftin bir gece boyunca başlarına gelenleri konu alıyor.

Lorin Merhart, Deniz Altan, Erdem Şenocak ve Ercan Kesal’ın başrollerini paylaştığı “Suçlular” (The Criminals) Fransa Ulusal Sinema Merkezi CNC’nin yapım desteği ve Arte televizyonu ortaklığıyla yapıldı. Fransa- Romanya-Türkiye ortak yapımı olan filmin çekimleri Türkiye’de gerçekleşti.

Sundance Film Festivali, ünlü aktör Robert Redfort tarafından 1981 yılında kurulan Sundance Enstitü tarafından her yıl ABD’nin Utah eyaletinde gerçekleşiyor.

Pandemi nedeniyle fiziksel etkinliklerin yanı sıra online gösterimlere de hazırlanan festival 7 gün sürecek.

https://www.youtube.com/watch?v=T54Jlz1Z1vI&feature=emb_logo

İlginizi Çekebilir