SAHA Studio, 19 Aralık’ta Kapılarını Ziyarete Açıyor

Sanatçılar ve küratörlere çalışma ortamı sunmak üzere yaz sonunda kurulan SAHA Studio, 19 Aralık Perşembe günü kapılarını ziyarete açıyor.

SAHA, davetli sanatçılara altı ay boyunca çalışma mekânı, küratöryel destek, araştırma ve üretim fonu sağlamanın yanı sıra sergi turları, küratör buluşmaları, seminerler, araştırma gezileri ve birlikte öğrenme programları düzenliyor.

SAHA Studio’da devam eden sanatçılar Larissa Araz, Alper Aydın, Özgür Demirci ve Sibel Horada sanat pratiklerini ve SAHA Studio’da geliştirmekte oldukları projeleri paylaşmak için sanat profesyonelleri ve ziyaretçilerle ilk kez bir araya geliyor. SAHA Studio, sanatçılarla ve SAHA ekibiyle sohbet etmek üzere 19 Aralık Perşembe günü 14:00 – 20:00 saatleri arasında kapılarını ziyarete açıyor.

Sanatçılar Hakkında:

Larissa Araz (1990, İstanbul) kimi zaman yazı, video, ses gibi farklı alanlarda eser üretmekle beraber, sanat pratiğinin odağında fotoğraf olan bir sanatçı. Toplumsal hafızaya dahil edilen veya edilmeyen tarih, kimlik, anı ve aidiyete dair konuları kişisel bir yaklaşımla inceliyor.

Alper Aydın (1989, Ordu) içinde bulunduğu çevrenin fiziki koşulları ve doğanın kendine has akışını araştırırken, fotoğraf, heykel, yerleştirme, performans ve doğal malzemelerle yapılmış geçici düzenlemeler ile araziye müdahalelerde bulunuyor. Doğada gözlemleme, toplama veya yeni formlar ekleyen sanatçı, bulunduğu yeri dönüştürme yoluyla geçici izler bırakıyor.

Özgür Demirci (1982, Konya) hafızayı merkeze alan, bireysel ve toplumsal olayların kurgusunu farklı üretim pratikleriyle gerçekleştirir. Çalışmalarını İzmir’de sürdüren sanatçı; İzmir Kültür Platformu Girişimi (İKPG) üyesi ve girişimin bünyesindeki Pla+form dergisinin içerik editörüdür.

Sibel Horada (1980, İstanbul) kentsel, arkeolojik ve ekolojik kültürlerle ilgilenir ve çalışmalarında kişisel ve kolektif olanın tarihine odaklanarak yok olmakta olanın belleğini tuhaf, rastlantısal örüntüler etrafında sorgular. Çalışmalarında metin ve form birlikteliğini kullanan sanatçı, araştırmalarını şiirsel heykel ve yerleştirmelerinde somutlaştırır.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbetportbet giriş

pod mod