Sabahattin Kudret Aksal Yazın Ödülü Tiyatro Oyunu Dalında Verilecek

Yazınımıza kazandırdığı yapıtlar ve yetiştirdiği öğrenciler ile kültür dünyamızda seçkin bir yer tutan Sabahattin Kudret Aksal adına, ailesi tarafından oluşturulan “Sabahattin Kudret Aksal Yazın Ödülü”nün ikincisi, Aksal’ın doğumunun 100. yılı olan 2020’de Tiyatro Oyunu dalında verilecek.

Ödüle, sahnelenmemiş olmak koşuluyla, Türkçe yazılmış, kitap olarak basılı ya da dosya halindeki en çok iki özgün oyun ile (uyarlama metinler kabul edilmeyecek) başvurulabiliyor. Birden çok oyunun yer aldığı bir kitap ile katılma durumunda hangi oyunların ödüle aday olduğunun belirtilmesi gerekiyor.

Ödül tutarı ise 6 bin TL. Ödülün seçici kurulu Prof. Dr. Suat Özturna, Ceren Ercan, Dilek Tekintaş, Cengiz Korucu, Özen Yula, Uğurtan Atakan ve aile adına Selçuk Bütün’den oluşuyor. Ödüle gönderilecek oyunların 15 Şubat tarihine kadar 8 kopya olarak, ödüle katılmak istendiğine ilişkin imzalı bir belge ve iletişim bilgileri (Telefon, adres, e-posta adresi) ile birlikte sadece PTT Kargo ile gönderilmesi isteniyor. Adres: Lütfü Selçuk Bütün, PK. 28 PTT Fenerbahçe Şubesi, Kadıköy / İstanbul. Öte yandan başvuruların gönderim bilgisinin bir elektronik postayla selcukbutun@gmail.com adresine bildirilmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir