“Rüyanın Öte Yakası” Seçkisi 19 Temmuz’a Kundura Sinema’da

Kundura Sinema ve Kinescope ortaklığında hazırlanan “Rüyanın Öte Yakası”, 16 Nisan – 19 Temmuz tarihleri arasında Kundurama’da!

New York merkezli bağımsız ve deneysel film platformu Kinescope’un kurucusu ve sinema yazarı Pawel Wieszczecinski’nin küratörlüğünde hazırlanan seçkide, izleyicinin hafızasını, zihnini ve duygularını harekete geçirmeye hazır ikisi kısa 3 film gösterilecek. İngiliz sanatçı ve yönetmen ikili Daniel & Clara’nın 2019 yapımı belgeselleri “Notes From A Journey / Bir Yolculuktan Notlar” yalnızca görsel değil işitsel olarak da duyularımızı açmaya davet ederken; Berlin ve Cannes festivallerinin geleceğin yönetmenleri arasında gösterip desteklediği Hindistanlı genç yönetmen Payal Kapadia’nın rüyalardan ve efsanelerden beslenen ödüllü kısa filmleri de sizleri geçmiş zaman masallarını andıran ruhani bir dünyanın içine çekecek.

16 Nisan ile 19 Temmuz tarihleri arasında gösterimde kalacak olan “Rüyanın Öte Yakası” seçkisinde şu filmler bulunuyor:

  • Notes From a Journey / Bir Yolculuktan Notlar (2019) – Daniel & Clara / İngiltere
  • Afternoon Clouds / Öğleden Sonra Bulutlar (2017) – Payal Kapadia / Hindistan
  • And What Is The Summer Saying / Ve Yaz Ne Söyler ki… (2018) – Payal Kapadia / Hindistan

Kundura Sinema ve Kinoscope ortaklığında sinemaseverlerin karşısına geçen Rüyanın Öte Yakası seçkisi, 19 Temmuz tarihine kadar gösterimde kalacak. Filmlerin Türkçe altyazı seçeneği bulunacak. Ancak sınırlı kontenjan ile izleyici katılım sağlayabilecek. Tüm gösterimler ücretsiz olacak. Kundurama seçkisinin filmlerine kayıt yaptırmak ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için kundurama.beykozkundura.com adresini inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir