Robert De Niro, Komedi Filmi ‘About My Father’ın Başrolünde

Robert De Niro, stand-up komedyeni ve oyuncu Sebastian Maniscalco’nun hayatına dayanan yeni bir film olan “About My Father”ın kadrosuna katıldı.

De Niro, filmde Maniscalco’nun babası Salvo’yu oynayacak ve Martin Scorsese’nin mafya destanı “The Irishman”de birlikte rol aldıktan sonra ikiliyi yeniden bir araya getirecek. Filmde Sebastian, eski kafalı İtalyan göçmen babasına Amerikalı kız arkadaşına evlenme teklif etme planlarını anlatır ve Salvo’yu ebeveynleriyle bir hafta sonu geçirmek için ikna eder.

Beyazperde’nin haberine göre, Lionsgate Motion Picture Group’un başkanı Nathan Kahane, filmin yapımının 2021’de başlayacağını söyledi ve; “Sebastian’ın babasından bahsetme şekli, bize Robert De Niro’nun kendisini bir filmde oynaması gerektiğini düşündürdü. Salvo, tam olarak bu tipte bir adam gibi geliyor bize. Biz de düşündük, neden olmasın? dedik. Aslında Robert De Niro, seçtiği projeler konusunda inanılmaz derecede seçici, bu yüzden bu komik ve samimi senaryoya bu kadar güçlü yanıt vermesinden dolayı çok heyecanlıyız.” dedi.

“About My Father”, Maniscalco ve Austen Earl’ün yazdığı bir senaryodan Laura Terruso tarafından yönetilecek.

İlginizi Çekebilir