Ramsay, Margaret Atwood’un Kısa Hikâyesini Sinemaya Uyarlıyor

Ramsay, Atwood’un kısa hikayesini sinemaya uyarlayacak: Asla sadık uyarlama yapmadım.

Ratcatcher ve We Need To Talk About Kevin gibi filmleriyle tanınan Lynne Ramsay, 2018 yılında doğa ve çevreyle ilgili epik bir korku filmi çekmeye hazırlandığını açıklamıştı. Ramsay, The Hindu sitesine verdiği bir demeçte hem bu projeden hem de Margaret Atwood’un kısa hikâyesinden uyarlanacak farklı bir projeden söz etti.

Ramsay, yazar Margaret Atwood‘un kısa hikâyesinden uyarlanacak bir proje üzerinde çalıştığını söyledi. Ramsay, 40 yıllık kariyeri boyunca dokuz kısa öykü koleksiyonu yayınlayan Margaret Atwood’un hangi kısa hikâyesini uyarlayacağını açıklamazken; proje hakkında da detay vermedi.

Hiçbir zaman aslına sadık kalan bir uyarlama çekmediğini söyleyen yönetmen, “Ben asla sadık bir uyarlama yapmadım. Kısa bir hikâyeyi uyarlamak iyi bir şey, çünkü onu kendi başınıza yapabileceğiniz bir alan var. Yönetmenleri düşündüğümde Stanley Kubrick’in uyarlamalarını seviyorum çünkü farklıydılar. The Shining kitapla aynı değil ve Kubrick, bir fikri alıp onu sinemaya dönüştürmede usta bir isimdi. Bazen harika bir kitap bulursunuz ancak bu harika bir film olacağı anlamına gelmez” dedi.

İlginizi Çekebilir