Öteberi Fanzinin Üçüncü Sayısı Yayımlandı

Bu sayısında Zeki Müren’i kapağına konuk eden “goygoycu fanzin” Öteberi, okurlarına Mesut Bahtiyar’dan yazılar sunuyor. İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden 4 arkadaşın çıkardığı ve ilk sayısı Şubat 2016’da yayımlanan Öteberi fanzinin Zeki Müren’li 3. sayısı okurla buluştu. Öteberi’nin bu sayısına, BirGün gazetesinde haftalık medya köşesi yazan Ümit Alan da bir anısını kaleme alarak destek verdi. Yayımcılarının, “siyaset ve edebiyatın da kıyılarına uğrayarak başıbozukluğu somutlaştırmak istiyoruz” diyerek tanıttığı fanzin, bugüne dek “mizahi bir tarzda” yayın hayatını sürdürmeye çalıştı.

Öteberi’nin 3. sayısında, fanzinin yayımcıları olan Efe Sönmez, Volkan Güreş, Kubilay Kos ve Ozan Tokgöz’ün yazılarının yanı sıra, Özlem Önder ve Kübra Toprak’ın da işleri yer alıyor. Beyza Bölükbaşı’nın redaksiyonunu yaptığı fanzinde ayrıca; Yusuf Mocu, Erman Akkuş, Esra Sinav ve Burak Okut’un karikatürleri de var.

Öteberi, 3. sayısının kapağında, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Zeki Müren’e de anlamlı bir gönderme yapıyor. Bir film ile propaganda afişinden esinlenilerek yapılan kapak, Müren’in bir şarkısında değindiği Mesut Bahtiyar’la iç sayfalarda tamamlanıyor.

Öteberi fanzin, şu an için hiçbir kitabevine bırakılmıyor. Fanzini edinmek isteyenlerin oteberifanzin@gmail.com adresine e-posta göndermeleri gerekiyor.

İlginizi Çekebilir