Netflix, Enola Holmes 2’nin Yolda Olduğunu Duyurdu

Yeni filmde Holmes kardeşleri canlandıracak Millie Bobby Brown ve Henry Cavill yeniden bir araya geliyor.

Dijital yayın platformu Netflix, geçen yıl önemli bir izleyici kitlesine ulaşan Enola Holmes’ün devamının yolda olduğunu resmen duyurdu. Dizide Enola Holmes’ü canlandıran Millie Bobby Brown ve Sherlock Holmes’e hayat veren Henry Cavill yeniden bir araya gelecek. Enola Holmes’ün devamının gelip gelmeyeceğine yönelik tartışmalar filmin yayımlandığı günden bu yana devam ediyor ve Netflix’in filme yönelik suskunluğu nihayet son buldu.

Independent Türkçe’nin haberine görei, dijital yayın platformu perşembe Twitter’da yapılan paylaşımla merakla beklenen ikinci filmin geleceğini açıkladı. Hem Brown’ın hem de Cavill’in dönüşü onaylanırken Harry Bradbeer da yönetmen koltuğuna yeniden oturacak.

Öte yandan ilk filmde yer alan Helena Bonham Carter, Sam Claflin ve Louis Partridge gibi isimlerin de ikinci filmde olup olmayacağına yönelik herhangi bir açıklama yapılmadı.

Enola Holmes’ün yanı sıra Netflix’in parlayan yıldızı Millie Bobby Brown, Stranger Things’in 4. sezonunda da yeniden boy gösterecek. Henry Cavill’in başrolünde yer aldığı The Witcher da ikinci sezonuyla hayranlarıyla buluşacak.

Nancy Springer’ın kitaplarından uyarlanan Enola Holmes, ünlü dedektif Sherlock Holmes’ün küçük kız kardeşinin başından geçen maceralara odaklanıyor. Odağı Sherlock’tan Enola’ya kaydırması sebebiyle yapım Sherlock Holmes anlatıları içinde önemli bir kırılmaya işaret ediyor.

İlginizi Çekebilir