NBC, 2022 Altın Küre Ödülleri Törenini Yayımlamayacak

ABD medyasından NBC, Hollywood Yabancı Basın Birliği’nin temsiliyet konusunda aldığı tepkiler üzerine 2022 Altın Küre Ödül Töreni’ni yayınlamayacağını açıkladı.

Altın Küre Ödülleri’ni dağıtan Hollywood Yabancı Basın Birliği (Hollywood Foreign Press Association-HPFA), hiç siyah üyesi olmaması gibi nedenlerle tepkileri üzerine çekmeyi sürdürüyor.

ABD medyasından NBC, sinema endüstrisinin Oscar Ödülü’nden sonra en büyük ödülleri olan Altın Küre Ödülleri’ni organize eden Hollywood Yabancı Basın Derneği’nin (HFPA) üyeleri arasında 20 yıldır siyahi üye olmaması nedeniyle ödül törenini yayınlamayacağını açıkladı. Kanaldan yapılan açıklamada, ödül töreninin 2022 yılında yayınlamayacağını duyurdu.

Evrensel’in haberine göre, açıklamada “Bu büyüklükteki değişiklik zaman ve çaba gerektirir ve HFPA’in bunu doğru yapmak için zamana ihtiyacı olduğunu hissediyoruz. Bu nedenle NBC, 2022 Altın Küre Ödül Töreni’ni yayınlamayacaktır. Organizasyonun planını uyguladığını varsayarsak, ödül törenini 2023’te yayınlayacağımızı umuyoruz.” denildi.

Netflix ve Amazon da temsiliyet konusunda önemli reformlar yapılana kadar Hollywood Yabancı Basın Birliği ile İş Birliği yapmayacaklarını açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir