Müzik Emekçileri İçin Dayanışma Konseri: “Dayanışma Yaşatır”

‘Dayanışma Yaşatır’ Müzik Emekçileriyle Dayanışma Konseri, Anadolu Müzik Kültürleri Derneği Youtube sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

Pandemi nedeniyle işsiz kalan müzik emekçileriyle dayanışmak için 19 Haziran 2021 Cumartesi 19:00’da bir konser düzenleniyor. ‘Dayanışma Yaşatır’ Müzik Emekçileriyle Dayanışma Konseri, Anadolu Müzik Kültürleri Derneği Youtube sayfasından canlı olarak yayınlanacak. Muammer Ketencoğlu’nun sanat yönetiminde düzenlenecek konserin koordinatörlüğünü ise Ercüment Gürçay yapıyor.

Müzik Dünyası Bir Arada

Pandemi nedeniyle yaşanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve alınan tedbirler nedeniyle sahnelerin, kültür merkezlerinin ve toplu eğlence mekânlarının kapalı olması ve konser, festival, şenlik ve benzeri etkinliklerin yasaklanması nedeniyle geçimini bu alanlardan sağlayan binlerce müzisyenin maddi anlamda zorlu günler yaşamasına neden oldu.

Bu dönemde temel gereksinimlerini dahi karşılamakta güçlük çeker hâle gelen müzik emekçileri için bu zorlukları bir nebze hafifletmek amacıyla düzenlenecek dayanışma konseri Anadolu Müzik Kültürleri Derneği, Açık Radyo, İklimler ve Atölye Shiraz’ın katkılarıyla gerçekleşecek.

Gecenin moderatörlüğünü ise Cenk Güray yapacak.

Etkinliğe Katılacak Müzisyenler Şöyle:

Ali Kazım Akdağ, Efgan Rende & Ayşegül Aykaç, Ayfer Düzdaş, Ayfer Vardar, Ayşenur Kolivar & Kenan Yaşar, Ayşe Tütüncü, Banu Kanıbelli, BAU Medeniyetlerin Sesi Koro ve Orkestrası, Birol Topaloğlu & Yaşar Kurt, Brenna MacCrimmon & Ladom Ensemble, Cenk Erdoğan, Chromas Korosu, Emin İgüs, Emre Dayıoğlu & Teke Trio, Erkut Özkan, Evrim Ateşler, Grup Horizon, Gülcan Altan, Güler Gültekin, Haldun Karabudak, Havva Karakaş, İnce Saz, Janet & Jak Esim, Kamuran Terzioğlu, MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi & Masis Aram Gözbek, Marem Gökhan Şen, Melisa Tuğ & Kübra Ocak, Mehmet Erenler, Mehmet Atlı, Melike Demirağ & Ruhi Su Dostlar Korosu, Mihrap Eskiocak, Muammer Ketencoğlu & Balkan Yolculuğu, Murat Toktaş (Siya Siyabend), Münip Utandı, Sakoband, Salih Korkut Peker, Samida, Selen Gülün, Suren Asaduryan & Volkan İncüvez, So Duo, SUSİ Korosu (Almanya), Şuşan Kalataş, Tangesta- Tangueros De Estambul, Teneke Trampet, Ulaş Özdemir, Vokaliz, Yansımalar, Yasemin Yurduşen Çanakçı & Erkan Çanakçı, Yeşim Kantekin.

Dayanışma biletlerine biletix.com’dan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir