MüzeKart’ın Satış Fiyatında İndirim Yapıldı

MüzeKart’ın fiyatı 60 liraya indirildi. Kartla 300’den fazla müze ve ören yeri ziyaret edilebiliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’den fazla müze ve ören yeri ile Milli Saraylara bağlı bazı tarihi mekanlara giriş imkanı sağlayan MüzeKart’ın satış fiyatında indirim yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerleri gişelerinin yanı sıra “www.muze.gov.tr” adresinden satın alınabilen MüzeKart, 1 Mart 2020 itibarıyla 70 lira yerine 60 liradan satılacak.

Kapsamı genişletilen, fiyatı ise düşürülen MüzeKart’ın alındığı tarihten başlayarak bir yıl geçerlilik süresi bulunuyor.

Bakanlığa bağlı müze ve ören yerlerini 18 yaş ve altı, 65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, gaziler ve refakatindeki anne, baba, eş ve çocukları ile şehit yakını kimlik kartı sahipleri, engelliler ile bir refakatçisi ücretsiz ziyaret edebiliyor.

Ayrıca zorunlu hizmete tabi er ve erbaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel ilk ve orta öğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler, üniversitelerin sanat tarihi ve arkeoloji bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler, yerli ve yabancı basın kartı sahipleri de müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbetportbet giriş

pod mod