Musa Aktaş’ın Sanat Hayatının 30. Yılına Özel Sergi

Ünlü ressam Musa Aktaş’ın sanat hayatının 30.yılına ithafen hazırladığı eserleri, bir ay boyunca Hilton Istanbul Maslak sergi alanında ağırlamaya hazırlanıyor.

Hilton Istanbul Maslak otelinin ev sahipliğini üstlendiği, sanatseverler tarafından ilgiyle takip edilen solo sergilerin Mart ayı konuğu ünlü ressam Musa Aktaş oluyor. Türk resim sanatının önemli isimlerinden biri olan Musa Aktaş’ın, sanat hayatının 30. yılına ithafen hazırladığı eserlerinden oluşan sergi, 21 Şubat tarihinde gerçekleşecek açılış kokteylinin ardından, 21 Mart tarihine kadar otelin lobi alanında sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Musa Aktaş; Sanat eğitimine 1985 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Neşe Erdok atölyesinde başlayan Musa Aktaş, fresko ve serigrafi (elek baskı) bölümlerini tamamlamıştır. Bugüne kadar yapmış olduğu eserler, koleksiyonerlerin yanı sıra yurtdışında da ilgi görmüştür. İstanbul’daki atölyesinde çalışmalarını sürdürmekte olan sanatçı, 1987 yılından beri gerçekleştirmekte olduğu karma ve kişisel sergilerle, sanatseverlerle buluşmaktadır.

İlginizi Çekebilir