Mulan Gişede Beklentilerin Altında Kaldı

Disney yapımı Mulan, hikâyesinin geçtiği Çin’de 23,2 milyon dolar açılış rakamıyla beklentilerin altında kaldı.

Disney’in kendi stream platformu Disney+’ın aktif olduğu ülkelerde kullanıcılarına 29,99 dolar gibi ekstra bir ücret karşılığında erişime açtığı Mulan, 4 Eylül itibarıyla Disney+’ın olmadığı ülkelerde gösterime girmeye başladı.

Box Office’in haberine göre; Çinli genç bir kadının erkek kılığına girerek hasta babası yerine İmparatorluk Ordusu adına çarpışmasını ve bu süreçte Çin’in gelmiş geçmiş en cesur kahramanlarından biri olma hikâyesini anlatan film, öyküsünün geçtiği Çin’de gösterime girdi ve ilk hafta sonunda 23,2 milyon dolar hasılata ulaştı.

Her ne kadar filmin elde ettiği bu miktar, Çin’de bu yıl içerisinde bir yabancı filmin ulaştığı en yüksek ikinci açılış hafta sonu hasılatı olsa da Mulan’ın sektör beklentilerinin kısmen altında kaldığı söylenebilir. Filmin Çin’deki vizyonu boyunca toplamda 40 milyon dolar hasılatı geride bırakması bekleniyor.

Vizyona girdiğinden beri Çin sinemalarına nefes aldıran The Eight Hundred, dördüncü hafta sonunda 21,5 milyon dolarla listenin ikinci sırasında yer aldı.

Toplamda yaklaşık 387 milyon dolar hasılata erişen film, Hızlı ve Öfkeli 7 gibi filmleri geride bırakarak şimdiden Çin tarihinin en çok hasılat toplayan 12. filmi oldu. The Eight Hundred, 2020 yılı içerisinde ise dünya genelinde en çok hasılata ulaşan 2. film konumunda.

Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet ise, hafta sonunda 10,2 milyon hasılat toplayarak Çin’de toplam 50 milyon doları aşmayı başardı. Film, dünya genelinde şimdiye kadar 207 milyona dolara erişti.

İlginizi Çekebilir