Monolitlerin Gizemi Çözüldü; İşin Altından Netflix Çıktı

Önce ABD’de görülen ve daha sonra Avrupa ülkelerinde de ortaya çıkan ‘monolit’ adlı metal sütunların, Netflix’te yayınlanmaya başlanan bir komedi şovu için dikildiği ortaya çıktı.

İlk olarak kasım ortasında ABD’nin Utah eyaletinde, daha sonra da Almanya, İngiltere ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde görülen ‘monolit’ adlı metal sütunların gizemi çözüldü.

BirGün’ün aktardığına göre monolitlerin, dijital içerik platformu Netflix için hazırlanan bir komedi şovunun parçası olarak dikildikleri ortaya çıktı.

Avustralyalı şakacılar Mark Samual Bonanno, Broden Kelly ve Zachary Ruane tarafından üretildiği öğrenilen monolitler, şakacıların Netflix’te yayınlanmaya başlanan “Teyze Donna’nın Büyük Eski Eğlence Evi” adlı şovlarının reklamı olarak kullanılmak istendi.

Konuyla ilgili Youtuba yüklenen “Neden tüm dünyada monolitler yaptım?” başlıklı videoda, monolitlerin dünyanın çeşitli yerlerine dikilmesinin sebebinin, Netflix’te yayınlanan bu komedi şovu olduğu ifade edildi. Videoda monolitlerin yapım ve dikilme anlarına ilişkin görüntüler de yer aldı.

İlginizi Çekebilir