Metalin Devleri DC Çizgi Romanlarının Kapaklarında

DC ve metal müziğin önde gelen grupları Dark Nights serisinin özel kapakları için bir araya geliyor.

En bilinen süper kahramanlardan olan Süperman, Batman ve Wonder Woman’ın yayıncı kuruluşu olan DC, şu anda devam eden Dark Nights: Death Metal’in süreli serisi metal müziğin bilinen bazı grupları ile bir araya geliyor.

Yedi bölümden oluşan serinin ana kapağı dışında basılan farklı kapaklara metal müzik dünyasının önde gelen grupları konuk olacak.

Çizgi romanların kapaklarında yer alacak gruplar ise Ozzy Osborne, Megadeth, Dream Theater, Sepultura, Ghost, Opeth ve Lacuna Coil olarak duyuruldu.

Ntv’nin haberine göre, müzik gruplarının yer aldığı kapaklı sayılarda, ana öykünün dışında gruptan bir tanıtım yazısı ve röportaj yer alacağı bilgisi verildi. Mart ayında çıkması beklenen çizgi romanların Türkiye, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya, Meksika, Brezilya ve Arjantin’de piyasa sürülmesi bekleniyor.

Çizgi roman ve metal müzik daha önce de bir araya pek çok kez bir araya gelmişti. Örneğin efsane gruplardan Iron Maiden, grubun maskotu Eddie için tasarlanmış mobil oyun Legacy of the Beast’i Heavy Metal Comics tarafından basılan beş yine aynı isimli çizgi romanda okuyucu ile buluşmuştu. Trash metalin önde gelen gruplarından Slayer, son albümleri Repentless ile Dark Horse Comics’in Repentless çizgi romanına ilham kaynağı oldu. Z2 Comics ise The Doors grubunun Morrison Hotel albümününde yer alan şarkılardan esinlenerek aynı isimli çizgi romanı yayımlamıştı.

İlginizi Çekebilir