Matthew Perry, Friends Özel Bölüm İçin Tarih Verdi

Matthew Perry, 16 yıl sonra aynı oyuncu kadrosuyla yeniden seyirciyle buluşmaya hazırlanırken corona virüse takılan 90’ların fenomen dizisi Friends’in çekimlerinin mart ayında başlayacağını söyledi.

Neredeyse 1 yıl süren gecikmelerin ardından Friends özel bölüm çekimleri için hazırlıklar yeniden başladı. Orijinal şovun yıldızlarından Matthew Perry’ye göre, gösterinin çekimlerine mart ayında başlanması ya da devam etmesi planlanıyor.

Başlangıçta, bu yılın mart ayında Friends özel bölümünün canlı bir izleyiciyle çekilmesi gerekiyordu ama pandemi ülke çapında neredeyse tüm prodüksiyonları durdurduğunda bu planlar iptal oldu.

Daha sonra bölümün bazı diyaloglarının çekildiği yönünde dedikodular çıktı ama doğrulama ya da yalanlama gelmedi. WarnerMedia Entertainment ve Direct-to-Consumer başkanı Bob Greenblatt, mayıs ayında, şirketin özel programının yaz sonunda tamamlanacağını umduğunu söyledi ama bir kez daha planlar suya düştü.

Son çıkan haberlere göre 2021 yılının başında hazırlıkların başlaması ve çekimlerin mart ayında yapılması planlanıyor.

Perry, gösteriye orijinal ortak yıldızlar Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc ve David Schwimmer’la birlikte katılıyor.

Beyazperde’nin haberine göre; plan, özel bölümü, Burbank’taki Warner Bros. Studio lotunda bulunan orijinal Friends sahnesi Stage 24’te çekmek. İlk olarak şubat ayında resmi olarak duyurulan birleşme, WarnerMedia’nın Netflix gibi platformlarla büyük bir teklif savaşından sonra kazandığı 10 Friends sezonunun tamamına eşlik edecek olan HBO Max’ın ilk çıkışı olan Mayıs 2020’de yayında olması bekleniyordu.

HBO’nun, 2004 yılında yayın hayatı sona eren dizinin yeni hakları için 400 milyon doların üzerinde ödeme yaptığı bildirildi. Ben Winston, Friends yürütücü yapımcıları Kevin Bright, Marta Kauffman ve David Crane’le birlikte özel bölümün yönetici yapımcılığını yüstlenecek. Warner Bros. Unscripted & Alternative Television ve Fulwell 73 Productions, gösterinin arkasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir