“Matrix 4″ün Görüntü Yönetmenliğini John Toll Üstlenecek

Açıklanmasıyla birlikte büyük heyecan yaratan Matrix 4 filminin görüntü yönetmenliğini John Toll üstlenecek. Edward Zwick imzalı İhtiras Rüzgarları filmi ile 1994 yılında, Mel Gibson imzalı Cesur Yürek ile 1995 yılında arka arkaya En İyi Görüntü Yönetimi dalında Oscar ödülü kazanan John Toll, filmde yer almak için anlaşma aşamasında…

Toll’un diğer projeleri arasında, Toll’a 3. Oscar adaylığı kazandıran, Terrence Malick imzalı İnce Kırmızı Hat, Şöhrete İlk Adım, Son Samuray, Iron Man 3, Billy Lynn’s Long Halftime Walk ve fenomen dizi Breaking Bad’in pilot bölümü yer alıyor. Toll aynı zamanda 2016 yılında Amerikan Sinematograflar Derneği’nden Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures ortaklığında çekilecek olan 4. devam filminde yönetmen koltuğuna, orijinal üçlemenin yönetmenlerinden biri olan Lana Wachowski oturacak. Filmin senaryosu da Lana Wachowski’ye ait olacak. Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss, sırasıyla Neo ve Trinity rollerine geri dönecekler. Filmin senarist odasında Wachowski’ye ek olarak, Wachowski kardeşlerle Sense8 dizisinde birlikte çalışan Aleksandar Hemon ve “Bulut Atlası” romanının ünlü yazarı David Mitchell da yer alıyor. Kulis dedikodularına göre filmin prodüksiyonuna 2020 yılının iilk çeyreğinde başlanacak. Filmin detayları ya da orijinal üçlemede Laurence Fishburne tarafından canlandırılan Morbius karakterinin nasıl ele alınacağı gibi detaylar şu an için belirsizliğini koruyor. İddialara göre Morbius karakteri için daha genç bir oyuncu seçimi gerçekleşebilir.

Yönetmen Lana Wachowski; “Lilly ile 20 yıl önce gerçekliğimizle ilgili aradığımız fikirlerin çoğu şimdi daha da alakalı. Bu karakterler hayatıma tekrar dahil olduğu için çok mutluyum ve harika arkadaşlarımla çalışacağım başka bir şans için minnettarım.” diye konuştu.

Serinin daha önceki üç film,- “The Matrix”, “The Matrix Reloaded” ve “The Matrix Revolutions” – küresel gişede toplamda 1,6 milyar dolardan fazla kazanmıştı. Üçü de Lana ve kız kardeşi Lilly Wachowski tarafından yazılmış ve yönetilmişti. Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss üç filmde de Laurence Fishburne ile birlikte başrolleri üstlenmişti.

İlginizi Çekebilir