Malta’nın Ödüllü Filmi “Luzzu” İstanbul Film Festivali’nde

İstanbul Film Festivali bu yıl 2 Nisan’da çevrimiçi platformda takipçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Festival kapsamında gösterilecek filmlerden Sundance Film Festivali’nde prömiyerini yapan ilk Malta filmi olmasıyla dikkat çeken Luzzu sinemaseverin karşısına çıkacak.

İstanbul Film Festivali bu yıl 40. kez takipçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. İKSV ve Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen festival, yeni bir formatla ve çevrimiçi platform aracılığıyla takipçilerini yeni filmlerle buluşturmayı hedefliyor.

Dünya sinemasının öne çıkan filmlerini, uluslararası festivallerde ödül olarak tüm dünyada yankı uyandıran ödüllü yapıtları, hemen herkesin izlemesi gereken kült filmleri sinemaseverlerle buluşturan festival, aynı zamanda sinema sanatına yeni bir bakış açısı katan kişileri keşfetmeyi, yeni yetenekleri tanımayı ve özel gösterimlerle sinema sanatının tarihinde bir yolculuğa çıkmayı sağlıyor.

Bu yıl festivalde gösterime girecek filmler incelendiğinde daha önce Sundance Film Festivali’nde prömiyerini yapan Malta’nın ödüllü filmi Luzzu ilgi çekiyor.

Senaryosu Alex Camilleri tarafından kaleme alınan ve yapımcılığını Rebecca Anastasi, Ramin Bahrani, Camilleri ve Oliver Mallia gibi isimlerin üstlendiği Luzzu, modern çağda ailelerine bakmak için endüstrilerinin getirdiği zorluklarla yüzleşen bir balıkçının hikayesini beyazperdeye taşıyor.

İlginizi Çekebilir