Leonardo da Vinci’nin Salvator Mundi’si NFT Olarak Satışa Çıkarıldı

Kasım 2017’de 450 milyon 300 bin dolara Badr bin Abdullah bin Muhammed bin Farhan Al Saud tarafından satın alınarak, bir açık artırmada satılan gelmiş geçmiş en pahalı yağlı boya tablo olan Leonardo da Vinci’nin Salvator Mundi resmi, NFT olarak satışa çıkarıldı. Yaratıcısı, NFT satışından 450 milyon dolar bekliyor.

2019’da çıkan The Last Leonardo kitabının yazarı Ben Lewis, Leonardo da Vinci’nin Salvator Mundi adlı tablosunu NFT’ye çevirdi.

Kasım 2017’de 450 milyon 300 bin dolara Badr bin Abdullah bin Muhammed bin Farhan Al Saud tarafından satın alınarak, bir açık artırmada satılan gelmiş geçmiş en pahalı yağlı boya tablo olan Salvator Mundi resminin NFT’sinde bir değişiklik var. Orijinal tabloda sol elinde bir küre tutan figür, dijital versiyonunda elinde dolar banknotları tutuyor.

Salvator Mundi NFT’si, Opensea adlı dijital eserler açık artırma platformunda müzayedeye çıkarıldı.

Ntv’nin haberine göre, NFT’nin satışından elde edilen gelir, Ben Lewis ile Lewis’in kitabında anlattığı ve yağlı boya tabloyu 2005’te vergisiyle 1175 dolara satan, eline 700 dolar geçen Hendry Ailesi arasında bölüştürülecek.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha bet