Kurt Cobain’in Son Fotoğraf Çekimine Ait Fotoğrafları NFT Olarak Satılıyor

Müzisyen Kurt Cobain’in son Nirvana fotoğraf çekimleri NFT olarak satışa çıkacak. Görseller, 1993 yılında yapılan çekimden 104 görüntü ve polaroidlerden oluşuyor.

Fotoğrafçı Jesse Frohman, Kurt Cobain’in ölümünden birkaç ay önce gerçekleştirilen “The Last Session” adlı ikonik çekim görüntülerini de içeren çok yönlü bir NFT açık arttırması gerçekleştirecek. Cobain’in en çok kullanılan görsellerinden olan bu fotoğrafların NFT satışa sunulanları, daha önce hiç görülmemiş negatif basımlı versiyonlarından oluşuyor.

Play Tuşu’nun haberine göre, ilk kez ortaya çıkan bu görseller, 1993 yılında yapılan çekimden 104 görüntü ve polaroidlerden oluşuyor. Frohman, açık arttırmayı kazananın sadece fotoğraflara sahip olmakla kalmayacağını, aynı zamanda müzik ve kültürdeki kalıcı bir anın koruyucusu olacağını düşünüyor.

Satış için 27.27 ETH gibi bir fiyattan başlayan teklifler, yaklaşık olarak 72 bin dolara denk geliyor. Daha uygun fiyatlısını tercih edenler olursa diye, 2,7 ETH’den başlayan (yaklaşık 7 bin dolar) Cobain’in 10 renklendirilmiş görüntüsünden oluşan “Nevermind Editions” da yer alıyor. Daha da uygununu arayanlar için “In Utero Editions” isimli koleksiyonda da Dave Grohl ve Krist Novoselic’in yer aldığı bir Nirvana çekimi de 1 ETH’ye (yaklaşık 2 bin 600 dolar) satın alınabiliyor. Koleksiyonun satışlarından elde edilen gelirlerin bir kısmı, mental sağlık destek programlarına destek veren JED Vakfı‘na bağışlanacak.

Frohman’ın Nirvana görsellerinden oluşan NFT sitesi buradan ziyaret edilebilir. Fotoğraflara ulaşım herkes için sağlanırken, tam çözünürlüklü orijinal dosyalara yalnızca açık arttırmanın kazananları erişebilecek.

İlginizi Çekebilir