‘Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi’ Sergisi 15 Şubat’a Kadar Uzatıldı

Matbaa-i Ebüzziya çalışmalarının yer aldığı, “Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi” sergisi yoğun talep üzerine 15 Şubat 2021 tarihine kadar ziyarete açık olacak. Sergide, Ebüzziya Tevfik Bey’in kişisel çalışmalarının ve 1881’den 1949 yılına kadar devam eden Ebüzziya Ailesi’nin matbaacılık serüveni tüm detaylarıyla anlatılıyor.

İbrahim Müteferrika’dan sonra ülkemizdeki matbaacılık tarihinin 150 yıllık gelişimine katkı sağlayan Ebüzziya Tevfik Bey’in kurucusu olduğu, Matbaa-i Ebüzziya çalışmalarının yer aldığı, “Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi” sergisi Zeytinburnu Kazlıçeşme Sanat Merkezi’nde sergilenmeye devam ediyor. Zeytinburnu Belediyesi tarafından Kazlıçeşme Sanat Merkezi’nde ilk prömiyerini yapan “Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebüzziya Ailesi” sergisi, ziyaretçilerden gelen yoğun talep üzerine 15 Şubat 2021 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

Türkiye’nin 150 yılına tanıklık eden Ebüzziya ailesinin İSAM Kütüphanesi tarafından araştırmacılara açılan zengin arşivi ve aile üyelerinden derlenen kişisel koleksiyonları bir sergiyle ilk kez gün yüzüne çıkarıldı. Pazartesi günleri haricinde haftanın altı günü 10.00 – 17.00 arası ziyaret edilebilen sergide, ‘Matbaa-i Ebüzziya’nın kurucusu olan Ebüzziya Tevfik Bey’in kişisel çalışmalarının ve 1881’den 1949 yılına kadar devam eden Ebüzziya Ailesi’nin matbaacılık serüveni tüm detaylarıyla anlatılıyor.

İlginizi Çekebilir