Klasik Roman “The Great Gatsby”, Bu Kez Dizi Oluyor

Tarihin en önemli romanlarından The Great Gatsby televizyona geliyor. A + E Studios ve ITV Studios America, F. Scott Fitzgerald’ın ikonik romanına dayanan büyük bütçeli bir TV dizisi için yazar Michael Hirst’le birlikte çalışıyor. Ortak yapımcılar seriyi birinci sınıf kablo ve sreaming platformlarına satmayı planladığı için dizi, henüz bir anlaşmaya dahil değil.

Beyazperde’nin haberine göre, Hirst’ün yazacağı Gatsby, 1920’lerde New York’un siyahi topluluğunu ve müzikal alt kültürünü keşfedecek. Columbia Üniversitesi’nden William B. Ransford ve karşılaştırmalı edebiyat ve Afrika-Amerikan çalışmaları profesörü Farah Jasmine Griffin de dizide danışman olarak görev yapacak. Drama üzerinde doğrudan Hazard ve Hirst birlikte çalışacak. Yeniden tasavvur olarak tanımlanan dizi, parçalanmış bir Amerikan rüyasının modern merceğinden karakterlerinin gizli yaşamlarına daha derine inerken, Fitzgerald’ın zamansız vizyonunun tüm ihtişamını da yakalayacak.

Gelmiş geçmiş en iyi romanlar listelerinde çoğu zaman üstlerde, hatta bir numarada bulunan The Great Gatsby, 1926 (Warner Baxter’ın başrolünü üstlendiği), 1949 (Alan Ladd), 1974 (Robert Redford ve Mia Farrow) ve 2013’te (Leonardo DiCaprio) sinemaya uyarlandı. Şimdi ise TV dünyasında ilk macerasını gerçekleştirecek.

İlginizi Çekebilir